تغییرات لوگوی اسنپ چت در طول سالهای مختلف

تغییرات لوگوی اسنپ چت

اینجا هستیم تا  از تاریخچه ی تغییرات لوگوی اسنپ چت _Snapchat_ برایتان بگوییم :

برای شنیدن داستان لوگوی اسنپ چت به چند سال پیش سفر میکنیم !

بهار ۲۰۱۱ بود.رگی براون -Reggie Brown – بنا بر دلایلی دوست داشت برنامه ای بسازد که عکس ها از داخل آن به طور خودکار حذف شوند . رگی هیچ تجربه ی تجارتی نداشت پس به سراغ ایوان اسپیگِل –Evan Spiegel – رفت.برای محقق شدن این ایده نیاز بود به یک برنامه نویس متبحر بود و آن هم کسی نبود جز بابی مورفی –Bobby Murphy
آنها بعد از چند ماه تلاش برنامه ای ساخته و اسم آن را Picaboo گذاشتند .

پایه گذاران اسنپ چت
سمت چپ Reggie Brown،وسط Bobby Murphy، سمت راست Evan Spiegel

Picaboo همان Pic a boo است و این به زبان اسپانیایی یعنی “عکس یک شبح”
اسم انتخاب شده،ماهیت برنامه را میرساند. برنامه ای که در آن فرستنده ها می توانند مدت زمان مشاهده ی فیلم یا عکس را از یک تا ده ثانیه تعیین کنند و بعد از آن، محتوا برای همیشه از تلفن همراه گیرنده محو می شود.برای لوگوی این برنامه هم خود ایوان دست به کار شد.او برای انتخاب رنگ لوگو ،لوگوی چند برنامه از برنامه های معروف را تحلیل کرد.هیچ کدام از رنگ زرد استفاده نکرده بودند و این باعث شد که همین رنگ انتخاب شود.نماد استفاده شده لوگو هم که یه شبح بود. ایوان اسم این شبح را Ghostface Chillah گذاشت.چرا این اسم ؟ چون ایوان برای مدتی در رپ فعالیت داشت و این نماد را از نماد Ghostface Killah خواننده ی گروه رپیِ Wu-Tang Clan الهام گرفته بود.
یکی از چیزهایی که این نماد بعنوان لوگو به ما میگوید این است که: “اگر چیزی رو نمی بینین ، به این معنی نیست که اونجا نیست”

سپتامبر ۲۰۱۱ ، Picaboo اسم خود را به Snapchat تغییر داد،اما لوگو همان لوگو باقی ماند.
یک شبح خندان با زبان بیرون زده و دو بازوی کوتاه

اسنپ چت 2011
Snapchat _ 2011

اینجا باید حقیقتی را یادآور شوم که با اینکه براون کسی بود که ایده ی اسنپ چت را داد اما خیلی زود از شرکت کنار گذاشته شد،البته که علیه اسپیگل و مورفی شکایت کرد و ، سرانجام با ۱۵۷.۵ میلیون دلار با آنها توافق کرد.

آن دو بزرگوار

سال ۲۰۱۳ و بعد از گذشت دو سال از ساخت اسنپ چت و طراحی لوگوی آن بود که اولین بازطراحی لوگوی اسنپ چت صورت گرفت.در لوگوی جدید شبح بدون چهره بود.به گفته ی دارندگان اسنپ چت،شبح نماد کاربرِ اسنپ چت است و باید احساسات مختلف اعضای جامعه و آن کاربر را منعکس کند.اما یک سری از افراد ادعا کردند این دلیل تغییر لوگو نیست و بعد از طرح شکایت براون از اسپیگل و مورفی حق چاپ توسط اسنپ چت نقض شده و آنها مجبور به تغییر لوگو شدند! الله اعلم

لوگوی اسنپ چت 2013
Snapchat _ 2013

سال ۲۰۱۹ آخرین تغییر توی لوگوی اسنپ چت اتفاق افتاد.کاربرهای اسنپ چت برنامه ی اسنپ چت را آپدیت کردند وناگهان با یک لوگوی غیر معمولی مواجه شدند!
لوگویی که در آن خط دور شبح تیره تر و ضخیم تر شده بود.کاربرها انتظار داشتند که این تغییرات از قبل به آنها خبر داده میشد.پس بیکار ننشستند و نظرات منفی خودشان را در استور ها نوشتند و حتی بعضی از کاربرها برنامه را بخاطر “لوگوی زشت” حذف کردند! مدیرهای اسنپ چت هم گفتند که این خط های ضخیم تر باعث جذابیت و بهتر دیده شدن شبح شده است.

لوگوی اسنپ چت 2019
Snapchat _ 2019

در کنار این لوگو،یکنسخه ی جایگزین هم وجود دارد که در آن نقطه های سیاه رنگی هم به چشم میخورد.بعلاوه اینکه خود لوگوی کلی هم با خط مشکی احاطه شده است.

لوگوی جایگزین اسنپ چت
لوگوی جایگزین اسنپ چت

اسنپ چت هم مانند خیلی از اپلیکیشن های دیگر نمونه ای از گرایش مدرن به حذف اسم شرکت از لوگوی تجاری است و فرض بر این است که کاربر این درک را داراست که این لوگو متعلق به چه برنامه ای است و نیاز به نوشتار در لوگو نیست.

اسنپ چت

جالبه بدونید که تا سال ۲۰۱۶ هر روز تقریباً ۱۵۰ میلیون نفر از این برنامه استفاده می کردند و در هر ثانیه حدود ۸۰۰ ساعت فیلم رد و بدل میشد.
این عدد یعنی چقدر؟
یعنی دیدن همه ی قسمت های گیم آف ترونز ، آن هم نه یک بار بلکه ۱۳ بار در هر ثانیه !!!!!
دیوونه کننده است این عدد!
و همین هم باعث میلیاردر شدن اسپیگل و مورفی شده است.بیچاره براون که با ۱۵۷ میلیون راضی شد!


اگر به داستان لوگوهای مختلف علاقه دارید،حتما به بلاگ ما سر بزنید.
اینکه در طراحی لوگو از آنچه شما میپسندید و به گونه ای خلاقانه و هنرمندانه استفاده شود،نیازمند علمی است که هر کسی آن را دارا نیست اما شما میتوانید با دیدن نمونه کارهای ما از این موضوع که ما بهترین ها را برای شما طراحی میکنیم مطمئن شوید و با اطمینان کارهای گرافیکی خود از جمله طراحی لوگوی خود را به سفارش دهید.علاوه بر سفارش،شما میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه ما ، از دیگر خدمات ما (رایگان و غیر رایگان) بهره مند شوید.

, , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفده =

درباره‌ی ما

درباره‌ی ما

archiiwork دوست طراح شماست که به کسب و کار شما از طریق طراحی کمک میکند درست دیده بشود.

محصولات

خبرنامه ما

برای اینکه خبرنامه ما رو دریافت کنید آدرس ایمیلتون رو وارد کنید.