داستان لوگوی باغ وحش سن دیگو

تاریخچه ی لوگوی باغ وحش San diego_ در Archiiwork.ir

اینجا قرار است داستان تاسیس و طراحی لوگوی باغ وحش سن دیگو _ san diego zoo _ که از بزرگ ترین باغ وحش های جهان است را بشنویم :

ریشه های باغ وحش سن دیگو به سال ۱۹۱۵ برمیگردد.یک نمایشگاه باغ وحش کوچک در نمایشگاه پاناما-کالیفرنیا و واقع در پارک بالبوآ برگزار شده بود.از این نمایشگاه شیری به اسم رِکس کنار گذاشته شده بود.یک دکتر محلی به اسم هری وگفورث –Harry Wegeforth – و برادرش پاول صدای غرش این شیر را شنیدند.اینجا بود که هری به پاول گفت : اگر سن دیگو یک باغ وحش داشت اینجور نمیشد.پس من یک باغ وحش میسازم! و ساخت !

موسس باغ وحش سن دیگو
موسس باغ وحش سن دیگو

این روزها، باغ وحش سن دیگو و باغ وحش سن دیگو سافاری از بزرگترین باغ وحش ها در جهان هستند و رکس هم در قالب یک مجسمه زندگی می کند و در ورودیِ باغ وحش از بازدید کننده ها استقبال می کند.

مجسمه ی رکس که در ورودی باغ وحش سن دیگو نصب شده است.
مجسمه ی رکس که در ورودی باغ وحش سن دیگو نصب شده است.

تاریخچه ی لوگوی باغ وحش Dan Diego

اولین لوگوی باغ وحش سن دیگو

اولین لوگوی این باغ وحش در سال ۱۹۱۶ طراحی شد و ۹۴ سال هم تغییری نکرد ! این لوگو،یک لوگوتایپ ساده بود با دو رنگ. یه لوگوی روشن و ساده که مفاهیمی چون اطمینان و استحکام را میرساند.

سال ۲۰۱۰ و بعد از گذشت ۹۴ سال،لوگوی این باغ وحش بازطراحی شد.در لوگوی جدید از شکل های مدرن برای ساختن حروف استفاده کردند و یک لوگوی بازیگوش طراحی شد که حس خوشبختی و سرگرمی ، استقبال و صمیمی بودن را القا کند.رنگ سبز روشنی که در پالت این لوگو استفاده شده نمادی از طبیعت است. طبیعتی پر از گیاه ها و حیوان ها. این رنگ از تعادل ، انرژی و پیشرفت میگوید، سه مشخصه ای که با این باغ وحش ارتباط دارند .

دومین لوگوی باغ وحش سن دیگو
دومین لوگوی باغ وحش سن دیگو

اما باز طراحی بعدی ِ لوگو که جدیدا اتفاق افتاده است و تازه از تنور در آمده! بازطراحی بعدی لوگو سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد.یعنی لوگوی دوم باغ وحش ۱۱ سال دوام آوورد.وقتی کار به مایکل بیروت و تیمش از پنتاگرام سپرده شد اول از همه اسم باغ وحش تغییر کرد.چون تا قبل از آن باغ وحش سن دیگو و سافاری با هم کار میکردند اما الان تصمیم گرفته بودند که هرکدام سیستم بصری خاصِ خود را داشته باشند.
اسم باغ وحش به San Diego Zoo Wildlife Alliance و مختصرا (SDZWA) تغییر داده شد.

مایکل بیروت سعی کرد در لوگوی جدید از تلاش های صد ساله ی این باغ وحش برای حفاظت از حیوانات زمین بگوید، پس از سه حیوانی که برای این باغ وحش خیلی مهم هستند در طراحی لوگو استفاده کرد.

اولین حیوان همان رکس است،شیرِ اول داستان.
دومین حیوان کاندورای کالیفرنیاس،یک گونه ی در آستانه ی انقراض که نجات داده شد.
و سومین حیوان کرگدن سفید است، کرگدن سفید در حال حاضر یکی از موفق ترین برنامه های اصلاح نژاد مدیریت شده در جهان رو پشت سر می گذارد.

این سه حیوان مهم در یک شکل دایره ای کنار هم قرار گرفته اند، دایره ای که نمادی از زمین است و این نشان دهنده ی وابستگی متقابل همه ی موجودات زنده ی روی کره زمین است.پالت رنگی سبز لوگو هم که از طبیعت الهام گرفته شده است.

لوگوی سوم باغ وحش سن دیگو
لوگوی سوم باغ وحش سن دیگو
فونت طراحی شده برای استفاده در کنار لوگوی جدید

در ادامه ی طراحی هویت بصری ، Grilli Type فونت خاصِ این باغ وحش را هم طراحی کرد.در بعضی از حروف این فونت خصوصیات حیوانی مثل دم کشیده یا خارهای تیز را میشود دید.

در ادامه عکس هایی از این باغ وحش را میبینیم :

اگر به داستان لوگوهای مختلف و طراحان علاقه دارید،حتما به بلاگ ما سر بزنید.
اینکه در طراحی های گرافیکی از آنچه شما میپسندید، به گونه ای خلاقانه و هنرمندانه استفاده شود،نیازمند علمی است که هر کسی آن را دارا نیست اما شما میتوانید با دیدن نمونه کارهای ما از این موضوع که ما بهترین ها را برای شما طراحی میکنیم مطمئن شوید و با اطمینان کارهای گرافیکی خود از جمله طراحی لوگوی خود را به ما سفارش دهید.تنها هنر ما دسترسی به اینترنت و دانستن فتوشاپ نیست! علاوه بر سفارش،شما میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه ما ، از دیگر خدمات ما (رایگان و غیر رایگان) بهره مند شوید.

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

درباره‌ی ما

درباره‌ی ما

archiiwork دوست طراح شماست که به کسب و کار شما از طریق طراحی کمک میکند درست دیده بشود.

محصولات

خبرنامه ما

برای اینکه خبرنامه ما رو دریافت کنید آدرس ایمیلتون رو وارد کنید.