داستان لوگوی بازی ماهی مرکب، سریال محبوب و پرطرفدار کره‌ای

داستان لوگوی بازی ماهی مرکب

اینجا قرار است داستان لوگوی بازی ماهی مرکب را بشنویم :

قبل از پرداختن به لوگوی بازی ماهی مرکب باید بگوییم که در اواخر سپتامبر شبکه ی Netflix شروع به پخش سریالِ کره‌ای کرد به نام بازی ماهی مرکب یا Squid Game. این سریال خیلی زود تبدیل به بزرگترین سریال پخش آنلاین شد و طرفداران زیادی را هم در سر تا سر دنیا پیدا کرد.با توجه به این که به زمان برگزاری مراسم هالووین هم هستیم،طرفداران این سریال به دنبال خرید آنلاین لباس های این برنامه هستند. در این تب و تاب ما هم این فرصت را غنیمت شمردیم و به سراغ لوگوی سریال بازی مرکب رفتیم تا از داستانِ آن برای شما بگوییم.

لی جونگ جائه در این سریال نقشِ سونگ گی هون را بازی میکند. سونگ گی هون راننده ای است که از همسرش طلاق گرفته و با مادر پیرش زندگی میکند.او قمارباز است و بدهی زیادی بالا آورده و فقط یک ماه برای به دست آوردن صدها میلیون وون زمان دارد. در همین موقع است که دعوت نامه ای را برای شرکت در یک بازی ناشناخته از طریق یک کارت قهوه ای با لوگوی مرموز قبول می کند و خیلی زود متوجه این موضوع میشود که درصورتی که بازی را از دست بدهد، جانش را از دست خواهد داد!

کارت دعوت بازی ماهی مرکب
کارت دعوت بازی ماهی مرکب

در این بازی، کارگرانی صورتی پوش هستند که شرکت کننده ها را کنترل میکنند. این کارگران ماسک های مرموزی پوشیده اند که روی آنها اشکالی به چشم میخورد.اشکالی که در لوگوی سریال بازی مرکب هم دیده میشوند.

این لوگو بیننده های این سریال را به یاد لوگوها و برنامه های دیگری می اندازد که در موردشان خواهیم گفت.

ورژن کره ای و انگلیسی لوگوی بازی ماهی مرکب
ورژن کره ای و انگلیسی لوگوی بازی ماهی مرکب

شباهت لوگوی سریال بازی ماهی مرکب به لوگوی گروه دختران K-Pop LOONA

بعضی از کاربران توئیتر از شباهت لوگوی این سریال با لوگوی K-Pop girl group LOONA حرف میزنند.(در لوگوی این گروه حرف O به صورت دایره، حرف N به صورت مربع ناقص و حرف A به صورت مثلث دیده میشود. ).

K-Pop girl group LOONA یک گروه دوازده نفره هستند که Blockberry Creative در سال ۲۰۱۶ شروع کار آنها را اعلام کرد.

شباهت لوگوی سریال بازی ماهی مرکب به لوگوی نمایش We Got Married

از طرفی طرفداران K-culture هم متوجه شدند که حروف صورتی برجسته آنها را به یاد نمایش واقعی
We Got Married ” می اندازد.
“ We Got Married ” نمایشی واقعی است که افراد مشهور کره ای ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج با یکدیگر هستند چالش هایشان را با هم حل میکنند.

شباهت لوگوی سریال بازی ماهی مرکب به لوگوی پلی استیشن ۴

شکل هایی که روی کارت دعوت میبینم شاید ما را به یاد لوگوی پلی استیشن هم بیندازد.مربع،دایره و مثلثی که روی دسته های کنمسول میبینیم اما چیزی که مشخص است این است که این دو هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.

اما معنیِ این شکل ها چیست؟

ما هم در طول سریال و هم در لوگوی سریال شکل های مربع،دایره و مثلث را میبینیم.دایره ، مثلث و مربع در واقع حروف الفبای کره ای هستند که در “ Hangul “نوشته شده اند. هانگول  الفبای بومی زبان کره‌ای و الفبای رسمی کره شمالی و کره جنوبی است که مجزا از نویسه‌های لوگوگرافیک هانجا است. هانجا آن دسته از حروفی هستند که از زبان چینی وارد زبان کره ای شده اند.

به عبارت زیر دقت کنید.این عبارت همان عبارتی است که بعنوان لوگوی سریال استفاده شده است.

عبارت بازی ماهی مرکب به زبان کره ای
عبارت بازی ماهی مرکب به زبان کره ای

همانطور که گفتیم این همان عبارت اصلی بازی ماهی مرکب به کره ای است. این بازی، یک بازی کره ای برای بچه هاست که به آن اوجینگِئو گفته میشود و زمینی مشابه نمادِ بازی نهاییِ سریال دارد. این عبارت را “ اوجینگِئو گِیم ”بخوانید تا به ادامه ی بحث بپردازیم._Ojingeo Geim_

حرف O در اوجینگِئو که دایره از آن اقتباس شده است.( استفاده شده در لوگوی بازی ماهی مرکب )

شکل دایره ی موجود در لوگوی سریال از حرف “O” در نوشتار این بازی نشأت گرفته است.

حرف J در اوجینگِئو که مثلث قسمتی از آن است.( استفاده شده در لوگوی بازی ماهی مرکب )

مثلث قسمتی از حرف “j” در این عبارت است.

حرف M در اوجینگِئو که مربع قسمتی از آن است.( استفاده شده در لوگوی بازی ماهی مرکب )

و همانطور که میبینید مربع قسمتی از حرف “m” است.

معنای شکل ها روی ماسک کارکنان بازی

ما شکل های لوگو را رو روی ماسک کارکنان سریال هم میبینیم.
آنها هم معنی دارند؟ بله!

نماد های روی ماسک کارکنان بازی،رتبه ی آنها را نشون میدهد.با توجه به تعداد شکل ها پس سه نوع کارگر در بازی وجود دارد.کارگران دایره ای پایین ترین رتبه را دارند. آنها حق صحبت کردن را ندارند و فقط وقتی میتوانند صحبت کنند که کارگری با رتبه بالاتر ابتدا با آنها صحبت کند. بعداز کشته شدن شرکت کننده ها در مسابقه ، کار انتقال جسدها به عهده ی کارگران دایره ای است.


مثلث ها در طبقه میانی سلسله مراتب بازی Squid قرار داده شده اند.آنها دارای رتبه بالاتری نسبت به کارکنان دایره ای هستند ، اما همچنان باید از دستوراتی که توسط ماسک های مربعی به آنها داده می شود پیروی کنند. کارکنان مثاثی سربازان مسلح بازی اند و اختیار حمل اسلحه و شلیک به شرکت کنندگانی را دارند که در بازی ها شکست می خورند.

کارکنان با ماسک مربعی بالاترین قدرت را از بین کارگران با لباس های صورتی دارند و آنها هستند که اغلب به مافوق _Frontman_ جواب پس میدهند.آنها مثلث ها و حلقه های همکار خود را کنترل می کنند، به آنها اجازه داده می شود دوربین های مدار بسته را که در اطراف امکانات بازی دیده می شود ، کنترل کنند و اغلب آنها هستند که در شروع هر دور با شرکت کنندگان صحبت می کنند.

نماد روی زمین در بازی نهایی به چه معناست؟

نماد روی زمین در بازی نهایی طرح کلی بازی ماهی مرکب است ،همانطور که قبلا هم گفتیم این بازی یک بازی کودکان کره ای است که به اوجینگئو معروف است. در ششمین دور مسابقات ، فینالیست ها باید بازی ماهی مرکب را انجام بدهند ، که اسم خود را از شکل نمودار کشیده شده روی زمین گرفته است.این طرح یک مربع دارد و یک مثلث که هر کدام از آنها یک دایره هم دارند.برای انجام بازی ، بازیکنان به دو تیم تهاجمی و تیم دفاعی تقسیم می شوند. تیم تهاجمی فقط می تواند با یک پا حرکت کند تا کمر ماهی مرکب را برش دهند.برای پیروزی ،تیمی که حمله کننده است باید روی دایره در طرف دیگر زمین ضربه بزند ، در حالی که تیم دفاع کننده اگر بتواند مهاجمان را از مرزهای ماهی مرکب خارج کند برنده خواهد شد.

زمین بازی ماهی مرکب
زمین بازی ماهی مرکب

اگر به داستان لوگوهای مختلف و طراحان علاقه دارید،حتما به بلاگ ما سر بزنید.
اینکه در طراحی های گرافیکی از آنچه شما میپسندید، به گونه ای خلاقانه و هنرمندانه استفاده شود،نیازمند علمی است که هر کسی آن را دارا نیست اما شما میتوانید با دیدن نمونه کارهای ما از این موضوع که ما بهترین ها را برای شما طراحی میکنیم مطمئن شوید و با اطمینان کارهای گرافیکی خود از جمله طراحی لوگوی خود را به ما سفارش دهید.تنها هنر ما دسترسی به اینترنت و دانستن فتوشاپ نیست! علاوه بر سفارش،شما میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه ما ، از دیگر خدمات ما (رایگان و غیر رایگان) بهره مند شوید.

, , , , ,
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

درباره‌ی ما

درباره‌ی ما

archiiwork دوست طراح شماست که به کسب و کار شما از طریق طراحی کمک میکند درست دیده بشود.

محصولات

خبرنامه ما

برای اینکه خبرنامه ما رو دریافت کنید آدرس ایمیلتون رو وارد کنید.